Czy warto wybrać lekkie noże?

  • admin 

W przypadku wybranych kolorów czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu do 2-3 tygodni. Odpowiedź zostanie opublikowana w możliwie najszybszym czasie. Edge Elegancka powłoka na ostrzach noży Edge jest odporna na przywieranie, co ułatwia krojenie i czyszczenie, a także zwiększa trwałość ostrza. Deski do krojenia Stanowią podstawowe akcesorium w kuchni, a ich róznorodność pomaga w wydajnym i bezpiecznym przygotowywaniu żywności. Nożem, z którego również będziemy korzystać codziennie jest nóż do chleba.

Chyba nikt nie zaprzeczy, że podstawą każdej dobrze wyposażonej kuchni jest porządny nóż. Dobry nóż jest obowiązkowym wyposażeniem każdego szefa kuchni, jak i kucharzy amatorów. Noże mają nie tylko różne kształty i wielkości, ale także są wykonywane z różnych materiałów.

Nóż szefa kuchni świetnie sprawdzi się dla każdego domorosłego kucharza, który traktuje przygotowywanie posiłków jako interest, a nie przykry obowiązek. Aby oszczędzić irytacji spowodowanej słabą jakością sprzętów, warto podarować im funkcjonalny prezent. Nóż szefa kuchni znakomicie sprawdzi się także jako prezent na nowej drodze życia. Niezależnie czy mówimy o weselu czy parapetówce – w zestawie praktycznych pomocników domowych odnajdzie się znakomicie.

Najwyższej jakości stal nierdzewna chroni ostrze przed korozją, dzięki czemu możemy cieszyć się naszym kuchennym sprzętem przez długi czas. Wiele z dostępnych modeli posiada dodatek w postaci wanadu oraz molibdenu. Te dwa metale nie tylko podnoszą elastyczność ostrza, ale również chronią je właśnie przed ścieraniem. Dzięki wykorzystaniu właściwych materiałów, nóż szefa kuchni świetnie posłuży jako nieodłączny component przy przygotowywaniu przepysznych posiłków dla całej rodziny. W zależności od potrzeb i wymagań oferujemy produkty klasyczne, eleganckie z drewnianymi uchwytami, stalowymi, bardzo ostrymi i trwałymi ostrzami. Jaskrawe, świeże barwy na pewno dodadzą uroku każdej kuchni.

Natomiast wysocy, potężni mężczyźni powinni wybierać dłuższe noże, z ostrzem o długości około 30 cm. Także rękojeść powinna być dopasowana do dłoni tego, kto będzie używał noża najczęściej. Kobiety o drobnych dłoniach najchętniej wybierają lekkie noże, których rączka wykonana jest z tworzywa sztucznego, ma ergonomiczny kształt i antypoślizgową powłokę. Osoby, które mają duże, masywne ręce chętniej wybierają cięższe noże z drewnianą lub stalową rękojeścią. Lekko i przyjemnie pokroisz nimi nawet najtwardsze powierzchnie, kości i grube skóry. Nasz sklep dysponuje szerokim wachlarzem tego typu produktów.

Dobrej jakości noże kuchenne z pewnością przydadzą się w każdym gospodarstwie domowym. To narzędzia niezbędne podczas przygotowania wielu potraw. Oczywiście można od razy zdecydować się na zakup kompletu noży. Jeśli jednak wolą Państwo zainwestować po prostu w jeden nóż, który będzie w miarę uniwersalny, polecamy profesjonalny nóż szefa kuchni.

Szlif wypukły, wklęsły, pojedynczy, podwójny, szlif w V czy po jednej stronie głowni. Nóż szefa kuchni znany również jako nóż francuski czy kucharski, stosowany jest do krojenia produktów spożywczych przy przygotowywaniu posiłków. Nóż ten zaprojektowany został w sposób, dzięki któremu użytkownik nie odczuwa zmęczenia przy korzystaniu z noża, dzięki czemu praca szefa kuchni staje się przyjemnością.