Poród naturalny

  • admin 

Jego upodobania nie wynikają z wyboru, tylko z faktu, że pewne bodźce są dobre dla jego rozwoju, a inne nie. Zobacz, co malec odbiera pozytywnie, a czego „nie lubi”. Wiele już o ciąży wiemy, ale na pewno nie wszystko.

Nie informuje on natomiast o tym, czy jest to ciąża pozamaciczna. To może stwierdzić wyłącznie lekarz w badaniu USG. Ciąża pozamaciczna stanowi {ok|okay}. 2% wszystkich ciąż. Odsetek ten od kilku lat utrzymuje się na stałym poziomie. Wymaga ona wczesnego rozpoznania i podjęcia odpowiednich działań medycznych ze względu na zagrożenie, jakie stanowi dla życia lub zdrowia kobiety. Może skończyć się pęknięciem jajowodu i masywnym krwotokiem do jamy otrzewnej, a tym samym doprowadzić do śmierci ciężarnej.

Dlaczego pani nie wysłała męża samego na zakupy? – pyta kobieta (około pięćdziesiątki), która musi przesunąć swoje zakupy z taśmy, aby zrobić mi miejsce. Zamiast chodzić po sklepach w zaawansowanej ciąży – dodaje. – Pani mąż wykorzystuje to, że jest pani w ciąży, żeby mieć pierwszeństwo w kasie. W jednym z dużych zagranicznych supermarketów jest kasa oznaczona pomarańczowym kolorem. To kasa z prawem pierwszeństwa dla ciężarnych i osób z niepełnosprawnością.

Na Czym Polega Poród Naturalny? Bezpieczeństwo Dziecka

Każda z poszczególnych faz porodu charakteryzuje się czymś innym. Kobieta w ciąży przez dziewięć miesięcy czeka na {moment|second} porodu, aby móc w końcu zobaczyć swoje dziecko. Jednak jednocześnie odczuwa niepokój oraz strach przed tym, czy wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem. Na poród przedwczesny wpływa również styla życia kobiety w ciąży. Mowa tutaj o spożywaniu alkoholu czy paleniu papierosów w trakcie ciąży.

Dziecko kopie kobietę w dole brzucha i po bokach, zamiast po żebrach. Oprócz tego bicie serduszka słyszalne jest powyżej pępka ciężarnej. Wówczas goją się rany poporodowe, macica się oczyszcza ikurczy do właściwych sobie rozmiarów, organy zaczynają wracać na swoje miejsce oraz trwa laktacja. Nie wolno go przyspieszać (na przykład przez noszenie pasów obciskających – jest to niebezpieczne dla zdrowia!).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.